Home » Prace hydrauliczne podczas budowania domu – Instalacje

Prace hydrauliczne podczas budowania domu – Instalacje

  • by

Instalacje Hydrauliczne

Każda osoba budująca dom i nie tylko doskonale wie, że podstawą jest założenie niezbędnych instalacji. Główne instalacje w domach jednorodzinnych to elektryka i hydraulika. Właśnie bez tej ostatniej użytkowanie domu byłoby w zasadzie niemożliwe, bowiem spełnia kilka bardzo ważnych funkcji. Jak zatem założyć instalację hydrauliczną?

Od czego zacząć?

Rozpoczynając budowę domu, w pierwszej kolejności należy zaopatrzyć działką w wodę i energię elektryczną. Woda może zostać poprowadzona przez wodociągi lub też można korzystać ze studni. W przypadku, gdy działka jest uzbrojona w przyłącze wodociągowe, problem sam jest rozwiązany. Natomiast, gdy przyłącza jeszcze nie ma – należy wybrać odpowiedni rodzaj studni. Polecamy – Sklepy Hydrauliczne – dobre ceny i promocje.

Rodzaje studni

W przypadku, gdy studnia ma posłużyć jedynie na czas budowy domu, a źródło wody znajduje się na głębokości 7 m, warto wybrać studnię wierconą wąskorurową wraz z zestawem hydroforowym. Natomiast, jeżeli studnia ma zostać głównym źródłem wody dla domu, dobrym rozwiązaniem będzie studnia głębinowa z pompą w rurze osłonowej.

Fundamenty a instalacje hydrauliczne

W momencie przygotowywania fundamentów należy pamiętać o kilku elementach. Po pierwsze należy przygotować przejścia pod instalację kanalizacyjną, wodociągową, a także pod gruntowny wymiennik ciepła. Na podstawie projektu, otwory muszą być przygotowane na odpowiedniej wysokości. Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż rury kanalizacyjne, wodociągowe oraz służące do wymiennika gruntowego, muszą być osadzone pod warstwą przemarzania gruntu.

Instalacja hydrauliczna

Czym są poziomy kanalizacyjne?

Elementy te budowane muszą być w warstwie, znajdującej się pomiędzy ławą fundamentową, a tzw. chudziakiem. Następnie przewody odpływowe ułożone muszą być w ziemi przy pomocy pomarańczowych rur kanalizacyjnych, które wyposażone są w uszczelki.

Instalacja hydrauliczna w posadzce

Gdy domu jest już wybudowany oraz posiada zamontowane drzwi i okna, należy zainstalować hydraulikę. W przypadku kanalizacji wewnętrznej, na tym etapie prac można wykonać wszystkie podejścia do urządzeń, takich jak sedes, umywalka czy brodzik. W stosunku do instalacji wodnej można w tym momencie doprowadzić rury od przyłącza wodociągowego do miejsc poboru wody.

Jak wykonać ogrzewania podłogowe?

Ten element centralnego ogrzewania wykonywany jest w posadzce. Po wykonaniu wszystkich instalacji rozłożona może być warstwa izolacji cieplnej. Najczęściej stosuje się do tego styropian i folię aluminiową, na których układa się rury. Do instalacji ogrzewania podłogowego należy stosować pełne odcinki rur, które nie posiadają połączeń w podłodze.

Montaż grzejników

Wszelkiego rodzaju grzejniki, nawet w nietypowych rozmiarach, a także inne akcesoria posiada każdy dobrze zaopatrzony sklep hydrauliczny. Pamiętać należy, że o rodzaju i wymiarach grzejnika trzeba zdecydować dużo wcześniej, najlepiej podczas projektowania domu. Montaż sam w sobie nie jest trudny, wystarczy kilka niezbędnych narzędzi, by samemu wykonać tę czynność.

Jakie prace hydrauliczne wykonuje się na zewnątrz?

Przede wszystkim na zewnątrz należy wykonać przyłącze wodociągowe, które doprowadza wodę do budynku. Następnie należy zaplanować przyłączenie kanalizacji. Można przyłączyć się do istniejącej już kanalizacji miejskiej, co jest rozwiązaniem wygodniejszym. Drugą możliwością jest przyłączenie się do szamba, jednak należy pamiętać o systematycznym wywożeniu nieczystości.

Jakie są źródła ciepła?

Ostatnim punktem montażu instalacji hydraulicznej są źródła ciepła. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów tego elementów, do których zalicza się kocioł gazowy, olejowy czy elektryczny, a także wiele innych. Wybór nie jest łatwy, dlatego trzeba wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników i parametrów.

Podsumowując, prace hydrauliczne podczas budowy domu składają się z wielu etapów, niekiedy dość skomplikowanych. Dlatego też, najczęściej osoby budujące dom, angażują do tych czynności profesjonalistów. Budowa domu bowiem musi być wykonana z największą precyzją, ponieważ to gwarantuje bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie.

szczegółowe informacje instalacje, szukaj menu zobacz instalacja informacje znajdziesz, instalacja zobacz energii przestrzeń, informacje instalacja technologii, instalacja informacje, partnerzy zobacz instalacja, naszym zobacz technologii szukaj urządzenia, zobacz informacje energii partnerzy ochrony urządzeń, dla celu grzewcze rozwiązania menu, odpowiednia przestrzeń mamy produktów, znajdują usług osób, w ofercie strona lub m.in strony poszczególnych jakości, systemów korzystanie i użycie nasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *